4 kooli fest

4koolifest2015_fb_ruut4 KOOLI FEST toimub ERHLi egiidi all juba teist korda, kuid sarnase sisuga üritusi on varasematel aastatel püüdnud organiseerida partnerkoolid ise. 4 KOOLI FEST 2015 toimub 27. oktoobril Türi kultuurikeskuses. Türi kasuks kõneles ühelt poolt geograafiline asukoht – kõigi kooli esindajatel on enam-vähem sama kaugele sõita – ning teiseks Türi kultuurikeskuse väga hea tehniline valmisolek taolisi üritusi majutada (stuudio, lava, tehnika). Osalevad TÜ VKA, EMTA, Otsa ning Elleri kooli jazzi- või rütmimuusika osakonna ansamblid. 

EESMÄRKIDEKS on:

  • tihendada nelja kooli õpilaste ja õpetajate vahelist suhtlemist;
  • tõsta muusikaringkonnas teadlikkust Türi kultuurikeskuse väga headest tingimustest (stuudio, saal)
  • Läbi aktiivse meediakajastuse tutvustada rütmimuusika õpet ja õppimisvõimalusi kogu riigis

TEGEVUSED:
Nelja kooli õpilaste hulgast laekunud sooviavalduste põhjal komplekteeritakse 4 ansamblit, kellele pakume:

  • töötube nii ansamblitepõhiselt kui ka loengud kõigile osalejatele korraga
  • paneelarutelu, kus spetsiaalselt kohale sõitnud külalised arutlevad ajakohastel teemadel (oma ansambli arendamine Eesti tingimustes, laulukirjutamine, produtseerimine, salvestamine, mänedžment jne.)
  • vabalava ning vabas vormis suhtlemist

Esimene 4 KOOLI FEST toimus ja toimis väga edukalt. Osavõtjaid oli 48, töötube viisid läbi Marti Tärn (TÜ VKA), Andre Maaker (Kuressaare Kitarrilaager) ning Heiko Leesment (BändiLabor). Paneelarutelul osalesid Vaiko Eplik, Erki Pärnoja, Heiko Leesment ning modereeris Andre Maaker. Üritust fotografeeris Merli Antsmaa (Jazzkaar ja Eesti Jazzliit), videouudise Hommikutelevisiooni jaoks tegi ERRi Järvamaa korrespondent Olev Kenk. Peakorraldaja Virgo Sillamaa andis ka telefoniintervjuud nii KUMA raadiole kui ka ERRile. Kogutud tagasiside põhjal pidasid kogu ürituse kontseptsiooni ja korraldust edukaks nii osalenud õpilased kui ka õpetajad, andes seejuures asjalikke näpunäiteid, kuhu suunas järgmisel korral edasi areneda. Head tähelepanu sai Türi Kultuurikeskuse kõrge professionaalne valmisolek sedalaadi ürituste võõrustamiseks.

Eelkajastus ERRis
ERRi videoklipp