
Uks on lahti tehtud rütmimuusika instrumentide võistumängimisele. Esimesed lahtised meistrivõistlused basskitarristidele on edukalt peetud. Kuueteistkümne osaleja ja väga hea tagasiside toel läheb meistrivõistlus nüüd uuesti planeerimise faasi ning sedakorda lisaks basskitarristidele ka kitarristide ja trummaritega, et rakendada antud konkursi reglementi tuleval kevadel ka teistele instrumentidele.
Tase oli üllatavalt hea ning õpilaste ja õpetajate motivatsioon oodatust kõrgem. Võistluspäeva hommikul sai naljaga pooleks öeldud, et polegi vaja pille välja võtta, sest kasutegur on juba käes – õpilased on tööd teinud, arenenud ja end kokku võtnud. Aga pillid siiski välja võeti ning kolmes kategoorias parimad leiti.
Meeleolu oli hästi toetav ja sõbralik ning saal oli rahvast täis. Sündmus meeldis publikule ning palju positiivset tagasisidet sai ka Tartu I Muusikakooli külalislahkus. Antud muusikakool on muidugi naabriks Korporatsioon Rotaliale ja kuna tegemist oli esimese maiga, siis osalejate vahetumise ajal sai kuulda tudengite meeleolu pidevat elavnemist. Õnneks võistumängimise ajal neilt lippu ära ei varastatud. Ei varastatud ka meie lippu, aga puudujääke siit-sealt siiski leidus.
Põhiliseks murekohaks oli kommunikatsioon – ettevalmistusperiood jäi liialt lühikeseks ning info, mis oleks võinud olla avalik, ei jõudnud kõikideni. Samuti esines mõningaid probleeme heliproovide jaotusega, mis vajab järgmisel korral täpsemat korraldust. Õpime oma vigadest ja järgmisel korral proovime paremini.
Miljöö osas saab samuti parandusi teha. Hetkel, kui žürii läks hindeid kokku lööma, täitsid aega kõlaritest kostavad toredad lood ja omavaheline muljetamine. Tulevikus võiks täita selle aja näiteks väike kontsert.
Kõige selle korraldamiseks kohtuvad iga pilli esindajad juba tänavu juunis, et leppida kokku järgmise aasta repertuaari koostamise raamistik. Augustis toimuval koosolekul kinnitatakse repertuaar ning arutatakse läbi kogutud tagasiside, et olla kevadel valmis kohe kahurist tulistama.
Autor: Martin-Eero Kõressaar



