MTÜ Eesti Rütmimuusika Hariduse Liit
reg. nr. 80362183
Lastekodu 24-33, Tallinn
Swedbank EE112200221058420819
info (at) erhl.ee
Ivi Rausi-Haavasalu (juhatuse esinaine)
Muusika ja muusikahariduse maastikul tegutsen 1995.a. alates. Lõpetasin esmalt Eesti Muusikaakadeemia muusikapedagoogika eriala ja jätkasin muusikaõpetajana üldhariduskoolis. Hiljem viis elu mind tagasi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiasse, kus omandasin esmalt BA pärimusmuusika (2011) ja MA kaasaegse improvisatsiooni erialal (2013). Tänaseks on mul seljakotis pea 25 aastat kogemusi nii tegutseva muusiku, õpetajana kui projektijuhina.
Olen vedanud erinevaid projekte kultuurimaastikul nagu näiteks EV100 koostöös Jazzkaarega ja olnud tegevjuht Eesti Jazzliidus aastatel 2016-2019. Olen lauljana teinud koostööd väga erinevate muusikutega ja välja andnud seitse albumit, millest kolm on omaloomingulised. Stiililiselt on minu muusikat väga keeruline lahterdada, aga kui peab, siis on see kõige lähemal jazzile :). Alates 2023.a. sügisest olen MUBA rütmimuusika õppejuht.
Rohkem infot: ivirausi.com, Ivi Rausi Music
Kristjan Kaasik
Olen muusik ja kitarriõpetaja. Olen lõpetanud Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli pop-jazz kitarri erialal ja omandanud bakalaureuse kraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias helirežii erialal.
Tegevmuusikuna olen mänginud paljudes Eesti pop- ja rockbändides, teinud koostööd artistega ja osalenud telesaadete saatebändides.
Alates 2014 aastast oleme koos sõbra Siim Usinaga juhtinud Drive It Up kitarrikooli, kus pakume kitarriõpet lastele ja täiskasvanutele.
ERHLi liige olen olnud ühingu algusest ning juhatuse liige alates 2016 aastast.
Liis Lutsoja
Minu nimi on Liis Lutsoja ning olen rütmimuusika viiuldaja ning pedagoog. Olen lõpetanud Georg Otsa Nimelise Muusikakooli, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning Centre Des Musiques Didier Lockwood’i Pariisis, Prantsusmaal.
Muusikuna tegutsen mitmetes erinevates projektides nii Eestis kui ka välismaal. Pedagoogina õpetan hetkel ametlikult MUBA-s, TÜVKA-s ning Saue Muusikakoolis. Lisaks sellele annan töötubasid keelpillimängijatele üle Eesti, et tutvustada neile rütmimuusikat ning improvisatsiooni. Minu südameasjaks haridusmaastikul on edendada rütmimuusika õpet keelpillidele.
Sten Valdmaa
Olen omandanud kõrghariduse õppides Haagi Kuninglikus Konservatooriumis Jazzosakonnas. See koolitus on varustanud mind erakordselt tugeva muusikalise aluse ja oskustega, mis on avanud uksi mitmetele professionaalsetele võimalustele.
Lisaks olen jaganud oma teadmisi ja oskusi Saue Muusikakoolis õpetades. See on olnud mulle au ja rõõm juhendada tulevasi muusikuid ning aidata neil oma andeid ja potentsiaali täielikult arendada.
Olen olnud aktiivne vabakutseline muusik alates aastast 2006 ning olen töötanud erinevates projektides ja koosseisudes. Olen püsivalt SiimAimla Funk Bändi trombonist/korralduspool.
Aastal 2023 asutasin koos Petteri Hasaga FinEstFunk festivali , kus minu isiklik missioon on tuua esile rütmimuusikahariduse tähtsus ning edendada selle olulisust meie kultuuris ja ühiskonnas. Olen pühendunud sellele, et rütmimuusika jääks mitte ainult meie minevikku, vaid et see säiliks ja õitseks ka tulevaste põlvkondade jaoks. Muusikutee kõrvalt olen ärilt ärile müügispetsialist IT alal.
Marek Talts
Kitarriõpetajana töötan alates 1995 aastast, alustades tööd õpetajana Pärnu Kunstide Koolis, hiljem Pärnu Muusikakoolis. Käesoleval ajal töötan TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias rütmimuusika kitarri õppe lektori ametikohal. Mind on alati huvitanud noorte muusikute õpetamine, samuti nendelt õppimine. Kitarri olen õppinud G. Otsa nim muusikakoolis, õpetaja Mart Soo käe all. Hiljem TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias. Lisaks õpetamisele on mind paelunud muusikahariduse edendamisega seotud teemad näiteks huvikoolidele õppe- ja ainekavade loomine.
Kitarristina osalen erinevates ansamblites ja muusika projektides. Viimase aja huvitavamad koostöö kogemused on olnud ansamblitega “Projekt Ööbik”, Trio Maag ning Mingo Rajandi kvintett. Aastal 2020 andsin välja oma sooloalbumi “Abstract Dance”,
Jaan Varts
Olen kitarriõpetaja, kitarrist ja suur muusikahuviline.
Hetkel õpetan oma erastuudios Kitarrikursused.ee ja Audentese Huvikeskuses. Ühtlasi õpetan tulevasi muusikaõpetajaid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Tegutsen ka muusikatarkvara ettevõttes MatchMySound pedagoogilise eksperdi ja tootejuhi rollides.
2017 aastal lõpetasin Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia interpretatsioonipedagoogika magistratuuri. Erialaõppejõuks oli Heiki Mätlik. Lõputöös uurisin erinevaid veebiõppe võimalusi kitarri algõppes.
2011 aastal omandasin EMTA elektronmuusika erialal bakalaureusekraadi. Sel perioodil võtsin kitarritunde Mart Soo käest ning improvisatsiooni tunde Anto Petti käest.
Hetkel võib mind laval näha ansambliga Surgent. Varem olen osalenud ansamblites Horricane, Recycle Bin, Juss Haasma & Trikster, Ikevald Rannap band ning projektide raames jaganud lava jpt artistidega.
Roland Jairus
Minu esimene muusikaline haridus pärineb 2004. aastast kui lõpetasin Kehra Kunstidekooli euphoniumi erialal, gümnaasiumis õppides otsustasin ma eriala vahetada basskitarri vastu. Hiljem olen basskitarriga lõpetanud G. Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli ja omandanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia jazz suunal nii bakalaureuse kui ka magistrikraadi. Viimase vältel õppisin ühe aasta ka Hollandis, Utrechti konservatooriumis.
Tegevmuusikuna olen viimase 15 aasta jooksul mänginud paljudes pop-, rock-, jazz- ja estraadikollektiivides mitmete tuntud Eesti lauljatega. Muusikas paelub mind kõige rohkem selle rütmiline pool, seetõttu on minu lemmikžanriteks olnud peaaegu alati progressiivne rock ja metal ning jazz fusion.
Õpetajana olen tegutsenud tänaseks üle 10 aasta. Juba mõned aastad olen olnud Gustav Adolfi Muusikakooli juhataja. Annan bändi, basskitarri ja rütmika tunde nii Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias kui ka Gustav Adolfi Muusikakoolis.
Hobideks väljaspool muusikat on pärast koroona algust kujunenud kõikvõimalikud orienteerumisega seotud distsipliinid, looduses matkamine ja reisimine, aga ka arvuti taga istumine ja pühapäeval töötamine.